Učenici, dvije učiteljice i ravnateljica naše škole od 10. do 14. listopada 2022. godine proveli su u Italiji, u sklopu projekta Erasmus+Mobilnost pod nazivom Let's meet each other, Variety that unites. 🛩

Domaćini su bili učitelji i učenici osnovne škole iz Italije u mjestu Recale, u provinciji Caserta, u regiji Kampaniji, 25 km sjeverno od Napulja. Uz učenike naše škole gosti su bili i učenici iz Poljske.

Ciljevi projekta: jačanje europskog identiteta, promicanje jednakosti i inkluzije, podizanje svijesti o toleranciji i prihvaćanju socijalnih, jezičnih i kulturnih različitosti.

Za vrijeme boravka učenici su bili smješteni u obiteljima učenika domaćina i to je iznimno vrijedno iskustvo za ostvarivanje ciljeva, ali i za druženja koja će se zasigurno nastaviti.

Tijekom mobilnosti učenici su: sudjelovali u zajedničkim radionicama, posjetili lokalne pekare koje tradicionalno peku pizze, upoznali način proizvodnje mozzarele, posjetili: grad Casertu i znameniti Royal Palace, arheološki lokalitet Pompeje, Napulj, vidjeli Tirensko more i vulkan Vezuv.

Dani u Italiji su neprocjenjivo iskustvo i nezaboravan doživljaj našim učenicima i učenicima partnerskih škola kao i učiteljicama i ravnateljicama.

Veliko hvala našim domaćinima i partnerima te obiteljima koje su mazile i pazile naše učenike.

Bila je i poneka suza na rastanku.

U iščekivanju novih putovanja prepuštamo vas galeriji fotografija s naše prve Erasmus+mobilnosti učenika

Osnovna škola Davorina Trstenjaka Hrvatska Kostajnica / Školska 9, HR-44430 Hrvatska Kostajnica / www.os-dtrstenjaka-hrkostajnica.skole.hr / ured@os-dtrstenjaka-hrkostajnica.skole.hr