Nasilje boli

Autor: Ivana Herceg, 21. 4. 2016.

Dragi učenici,

Pozivamo vas da koristite besplatno on line savjetovalište koje smo organizirali za vas sa ciljem pružanja podrške i pomoći.

Kada smo suočeni s problemima, nerijetko nam pomaže razgovor s prijateljima, obitelji i drugim bliskim osobama. Međutim, kod nekih problema ovakav pristup nije dovoljan i javlja se potreba za razgovorom sa stručnom osobom.

Nasilje među djecom i mladima vrlo je raširena pojava. Teško je uopće procijeniti koliko s obzirom na to da veliki broj djece nikada nikome ne ispriča što im se događa. Mi vam poručujemo kako šutnja nije rješenje i dajemo vam mogućnost da se javite našim stručnjacima kako bi vam pomogli u rješavanju problema.

Pri tome je važno da problem što detaljnije opišete kako bismo vam mogli što bolje odgovoriti. Recite nam i nekoliko podataka o sebi (dob, spol, razred, mjesto gdje živite i sl.). Jamčimo da sve što kažete ostaje između vas i stručnjaka s kojim razgovarate.

Možete nam otkriti tko ste, a možete i ostati anonimni. Mi ćemo vam odgovoriti što je moguće prije.

Uz on line savjetovanje nudimo vam i mogućnost da naše stručnjake nazovete telefonom i porazgovarate s njima o svojim problemima. Kraj imena i prezimena svakog stručnjaka možete pronaći njihove e-mail adrese, brojeve telefona i vrijeme kada ih možete nazvati. Ukoliko se odlučite pisati im, to možete učiniti kada god želite.

Kome se sve možete obratiti:

Dr. spec. med. Suzana Fabijanić, kognitivno bihevioralni psihoterapeut sa 20 godina iskustva u psihološkom savjetovanju djece, mladih i roditelja: savjetovaliste@zzjz-sk.hr 044 567161 – zvati ju možete svaki petak od 9 do 11h

Neka pitanja na koja vam Suzana može odgovoriti:

osobni problema
problemi u komunikaciji
problemi u obiteljskim odnosima
problemi sa učenjem, koncentracijom
problemi sa vršnjačkim odnosima, ljubavnih problema

Dragana Knezić, psihologinja s dugim iskustvom u radu s mladima i odraslima: dragana@rctzg.hr   01 4641342 – zvati ju možete svaki utorak od 12 do 14h

Neka pitanja na koja vam Dragana može dati odgovor:

- problemi u komunikaciji s vršnjacima i odraslima - učiteljima, nastavnicima, roditeljima

- imate neugodnosti ili se osjećate povređeno, ugroženo u komunikaciji na društvenim mrežama

- imate neugodnosti ili se osjećate povređeno i ugroženo u ljubavnim odnosima

- teškoće i problemi u školskom okruženju i osjećate se usamljeno ili izolirano

Zdenka Pantić, psihologinja, iskusna psihoterapeutkinja: zpantic@yahoo.com 091 2224200

Neka pitanja na koja vam Zdenka može dati odgovor:

problemi u odnosima sa roditeljima, vršnjacima
problemi vezani uz odrastanje
ljubavni problemi
problemi vezani uz svaki oblik nasilja

Sandra Šipka, psiholognja: sandra@rctzg.hr 01 4641342

Sandra ti poručuje: Za pozitivne promjene moraš biti spreman/na  raditi na sebi, čak i ako probleme izaziva netko dugi u tvom okruženju. Cilj savjetovanja kakvo primjenjujemo vodi kvalitetnijim odnosima s drugim ljudima, ublažavanju ili uklanjanju simptoma, uspješnijem rješavanju problema i  većem zadovoljstvu i prihvaćanju sebe.

Ako u svojoj okolici imaš nasilnika pomoć je potrebna njemu, ali i tebi, da se naučiš nositi s takvim ponašanjem i osjećajima koje ono izaziva. Javi se da zajednički potražimo moguća rješenja!

Medina Jović, socijalna radnica: medina.jovic@gmail.com 044 851257 – zvati ju možete svaki utorak od 11 do 13h

Neka pitanja na koja vam Medina može dati odgovor:

- podrška i razgovor o teškoćama s članovima obitelji- kako poboljšati odnos

- podučavanje o dječjim pravima (u obitelji, školi,...)

- prevladavanje teškoća sa drugim učenicima (ako te netko zadirkuje ili ne znaš kako steći prijatelje)

- kako se zauzeti za sebe u konfliktnim situacijama

Dr.med. Suzana Kulović:  suzanakul@inet.hr 01 4617755 – zvati ju možete svaki ponedjeljak od 8 do 10h

Dr. Kulović se već 30 godina bavi psihijatrijom i može odgovoriti na sva vaša pitanja, kako ona vezana uz problem nasilja tako i ona vezana uz odrastanje, probleme s kojima se susrećete u školi, društvu, ljubavnim vezama, ali i u vašoj obitelji.

Palić i partneri: odvjetnici@palicipartneri.hr  01 4500 555 – odvjetnicu Marijanu Švehar možete zvati svaki utorak od 10 do 12h

Odvjetničko društvo koje djeluje od 1991. i u tom dugom razdoblju stečeno je iskustvo u svim granama prava tako da mogu odgovoriti na sva vaša pravna pitanja.

Osnovna škola Davorina Trstenjaka Hrvatska Kostajnica / Školska 9, HR-44430 Hrvatska Kostajnica / www.os-dtrstenjaka-hrkostajnica.skole.hr / ured@os-dtrstenjaka-hrkostajnica.skole.hr